Baufragen.de Profi Chat

FIRMA RODZINNA

Kiedyś nieco „przykurzona”, dziś znowu na topie i cenniejsza niż kiedykolwiek.

Temat „firma rodzinna“ cieszy się w ostatnich latach niezwykle dużym powodzeniem w badaniach naukowych, gospodarce i polityce. Jest to zaskakujące, gdyż dotychczas mówiło się raczej o klasie średniej lub o małych/średnich przedsiębiorstwach i czynnik „rodzinny” był systematycznie pomijany.

Dzisiaj znaczenie przedsiębiorstw rodzinnych znacznie wzrosło, co znajduje odzwierciedlenie w imponujących liczbach, danych i faktach. Wiodący międzynarodowy magazyn gospodarczy „The Economist“ w wydaniu z 30 lipca 2011 napisał: „Niemieckie przedsiębiorstwa rodzinne to model sukcesu, który znajduje uznanie na całym świecie!”

Na razie wszystko jest w porządku. Pytanie, co będzie dalej, dlaczego właśnie firmy rodzinne odnoszą szczególne sukcesy i czym się różnią od przedsiębiorstw „nierodzinnych”. Znalezienie ogólnego wyjaśnienia będzie bardzo trudne, ponieważ właśnie kombinacja zarządzania ukierunkowanego nie tylko na krótkoterminowe zyski i/lub wzrost i długoterminowego klasycznego systemu wartości i celów, wydaje się być miarodajnym faktorem. Z takiego podejścia wyrasta postawa:

"Nie pytaj co firma może zrobić dla Ciebie; spytaj co Ty możesz zrobić dla swojej firmy”.

Z tego punktu widzenia firma aquatherm była i jest typowym przedsiębiorstwem rodzinnym: z sukcesem jest prowadzona przez rodzinę właściciela, działa zawsze odpowiedzialnie i wyróżnia się rodzinnym, bliskim nastawieniem do pracowników.

Wspólnie możemy cieszyć się z dotychczasowych osiągnięć, wciąż jesteśmy jednak świadomi stojących przed nami wyzwań, aby kreować przyszłość: „Dobrze wiedzieć, dokąd się zmierza, nie zapominając skąd się przyszło“.

 

 


Szukaj & znajdź  
Szukanie zaawansowane  

OFERTY PRACY I SZKOLEŃ

BIGGEXCHANGE 2018

517efb111